PEŁNA KULTURA – PUSTE KONTA. Fotoreportaż

18 maja 2019 w Warszawie przy okazji Nocy Muzeów odbyła się demonstracja pracownic i pracowników kultury organizowana przez Komisje Zakładowe OZZ „Inicjatywa Pracownicza” przy warszawskich instytucjach kultury. Jak argumentują swój protest organizatorzy i organizatorki:

„Ludzie pracujący w sektorze kultury stanowią jedną z najgorzej zarabiających grup zawodowych w Polsce. Winę za to ponoszą politycy wszystkich partii, którzy od lat pozwalają na wyzysk pracowników sektora publicznego.

Dlatego 18 maja 2019 roku pracownice i pracownicy warszawskich instytucji kultury wychodzą na ulice, żeby zamanifestować swoje niezadowolenie z trudnych warunków pracy i niskiego wynagrodzenia. Spotykamy się o godz. 19:00 pod Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i idziemy trasą, odwiedzając kolejne instytucje kultury.

Noc Muzeów stanowi jeden z najbardziej jaskrawych przejawów nadprodukcji w obszarze kultury, dlatego właśnie teraz chcemy zwrócić uwagę na wyniszczające nas problemy: umowy śmieciowe, nadgodziny, niskie płace, przepracowanie.

Chociaż na co dzień wymaga się od nas wypełniania coraz większej liczby nakładających się na siebie obowiązków, wciąż doświadczamy niepewności zatrudnienia i otrzymujemy zbyt niskie wynagrodzenia. W konsekwencji stagnacji płac w sektorze publicznym i wzrastających kosztów życia w Warszawie wszystkie i wszyscy odczuwamy realne zubożenie. Tej nocy mówimy, jak jest:

PEŁNA KULTURA – PUSTE KONTA!”

Fotoreportaż: Jakub Szafrański.

 

 

 

Jakub Szafrański

Zobacz inne teksty autora:

    Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!

    Wydawca: Staromiejski Dom Kultury | Rynek Starego Miasta 2 | 00-272 Warszawa | ISSN: 1896-6950 | Kontakt z redakcją: wakat@sdk.pl |