28.06., 4.07.-5.07.2019: „Czas pism” – spotkania „Wakatu” z redakcjami nowych czasopism literackich

Ostatnie dwa lata zaowocowały pojawieniem się wielu nowych tytułów na mapie ogólnopolskich czasopism literackich. Chcieli- i chciałybyśmy zapytać, co Was skłoniło do tych inicjatyw, w jaki sposób postrzegacie swoją (i innych) pracę w redakcjach, jak funkcjonują Wasze pisma, jakie środowiska i zaplecza ideowe wytwarzają, jak postrzegacie przyszłość i teraźniejszość sektora czasopiśmienniczego itp. Zapraszamy na cykl spotkań z redaktorkami i redaktorami, autorkami i autorami nowych pism literackich. Dyskusje poprowadzi redakcja „Wakatu”.

28.06.2019, godz. 18.00: Czas pism #1 Szajn / Babiniec Literacki / Drobiazgi. Na początek naszymi gościniami będą redaktorki magazynów Szajn (Anka Ślusareńka i Karola Kosecka), Drobiazgi (Zosia Bałdyga i Kasia Michalczak i Babiniec Literacki (reprezentowany przez Anetę Kamińską). Spotkanie poprowadzą Sylwia Głuszak oraz Michał Czaja z „Wakatu”.

4.07.2019, godz. 18.00: Czas pism #2 Kontent / Wizje. W spotkaniu udział wezmą Zuzanna Sala i Marcin Świątkowski (z magazynu „Kontent”) oraz Maciej Libich i Antoni Zając („Wizje”), a spotkanie poprowadzą Sylwia Głuszak i Michał Kasprzak.

5.07.2019. godz. 18.00: Czas pism #3 Stoner Polski / Tlen Literacki / Mały Format. Tym razem porozmawiamy z reprezentant/k/ami pism „Stoner Polski” (Agatą Jabłońską i Pawłem Harlenderem), „Tlen Literacki” (Olgą Wiktorią Wybodowską i Kamilą Supeł) oraz „Mały Format” (Pauliną Chorzewską i Andrzejem Frączystym). Prowadzenie: Joanna Mueller-Liczner, Michał Czaja, Michał Kasprzak.

 

Spotkania odbyły się w ramach festiwalu Literatura jak fotosynteza organizowanego przez Staromiejski Dom Kultury w ogrodzie społecznościowym „Motyka i Słońce” na warszawskim Jazdowie.

Zdjęcia: Joanna Kessler

Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!

Wydawca: Staromiejski Dom Kultury | Rynek Starego Miasta 2 | 00-272 Warszawa | ISSN: 1896-6950 | Kontakt z redakcją: wakat@sdk.pl |