19.02.2020: „Ćwiczenia z antyfaszyzmu” – spotkanie promocyjne nowego numeru „Wakatu”

Z okazji wydania nowego numeru „Wakatu”, w którym wspólnie próbujemy mapować współczesny faszyzm i poszukiwać ścieżek dla ruchu antyfaszystowskiego, zapraszamy na wyjątkowy, antyfaszystowski wieczór!

19 lutego 2020, godz. 18.30
Klubojadalnia Młodsza Siostra
ul. Dobra 14/16, Warszawa

 

1. W pierwszej części spotkania skupimy się na tym wymiarze dzisiejszego faszyzmu, który wyłania się z jego sojuszu z nowymi technologiami i kapitalizmem, na manosferze, organizującej wirtualną przestrzeń mizoginistycznego, alt-prawicowego ruchu politycznego czy na przemocowych męskich fantazjach współczesnych faszystów, a także pomyślimy o formach oporu wobec tych niebezpiecznych zjawisk.

Swoje prezentacje przedstawią autorki i autorzy numeru:

Piotr Sadzik – „Inwencje, innowacje, faszyzm”
Olga Tyszkiewicz – „Przemocowe fantazje: faszyzm i manosfera”
Filip Brzeźniak – „Co robi faszysta, gdy zagraża mu otwarte morze?”

A dyskusję z nimi moderować będą redaktorki i redaktorzy: Zbyszek Jazienicki, Amel Mana, Sebastian Maria Słowiński.

 

2. W drugiej części, performatywnej, poćwiczymy się z kolei w oporze razem z Charlotte Drag Queer. W programie między innymi antyfaszystowskie kalambury i wiele innych przyjemnych i pożytecznych praktyk.

Antyfaszystowskie wizualizacje zaś przygotuje dla Was Ola Wasilewska.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Roku Antyfaszystowskiego.

Wstęp wolny.
Bądźcie z nami!

Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!

Wydawca: Staromiejski Dom Kultury | Rynek Starego Miasta 2 | 00-272 Warszawa | ISSN: 1896-6950 | Kontakt z redakcją: wakat@sdk.pl |