27.09.2019: Slam komunistyczny

Zapraszamy na siódmy slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy komunistyczne, literackie formy oporu wobec sojuszu kapitalizmu z faszyzmem, kościoła z liberałami, przeciwko paradygmatom zysku i eksploatacji.

Piszcie i przynoście teksty już napisane, które godzą w egoizm elit, które stają po stronie równości i wolności, opowiadają się za kooperacją, wspólnym podejmowaniem decyzji, szacunkiem pomiędzy wszystkimi członkami i członkiniami ludzko-nieludzkiej wspólnoty.

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki – o walce klas, o nowym, lepszym świecie, o upodmiotowieniu międzygatunkowym, o tym, jak wyobrażacie sobie komunizm; jak powinny wyglądać relacje pracy, kiedy już uwolnimy się od przymusu pracy najemnej, a środki produkcji naprawdę znajdą się w rękach społeczeństwa.

Albo jeśli chcecie po prostu wykrzyczeć wasz sprzeciw wobec neokapitalizmu, codziennego upokorzenia, faszyzmu czy patriarchatu.

Wystąpić można pojedynczo albo WIELOOSOBOWO (od 2 do 5 osób).
ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób (lub grupa osób) występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej (lub grupy osób). W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

NAGRODA DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU: będzie!

 

27.09.2019, godz. 20.00
Stół Powszechny
ul. Jana Zamoyskiego 20
Warszawa

 

ZAPRASZAMY!

STÓŁ POWSZECHNY
AUTONOMICZNA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA
KWARTALNIK „WAKAT”

Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!

Wydawca: Staromiejski Dom Kultury | Rynek Starego Miasta 2 | 00-272 Warszawa | ISSN: 1896-6950 | Kontakt z redakcją: wakat@sdk.pl |