Odpuśćcie Puszczę!

Pisarki i pisarze, krytyczki i krytycy, redaktorki i redaktorzy w obronie Puszczy Białowieskiej! 11 czerwca 2017 walczyłyśmy i walczyliśmy słowem przeciw barbarzyńskiej wycince! Były wiersze, opowieści, improwizacje i manifesty, każda chętna i każdy chętny wyrażał(a) swój sprzeciw. Jaś Kapela, Joanna Kessler, Michał Łukaszuk, Wojtek Cichoń przeczytali swoje zaangażowane wiersze, tomy innych autorek i autorów krążyły wśród obecnych. Uczestnicy i uczestniczki wybierały wiersze i czytały je: pojawiły się teksty Wisławy Szymborskiej, Kiry Pietrek, Kamili Janiak, Michała Czai, Natalii Malek, Małgorzaty Lebdy. Było nas mnóstwo, wykrzyczałyśmy i wykrzyczeliśmy naszą niezgodę na podporządkowanie kapitałowi i interesom klasy politycznej – słowem, rytmem, rymem, narracją, frazą. Walczymy dalej, razem – środkami, które mamy. Nie oddamy Puszczy!

Maja Staśko

 

 

Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!

Wydawca: Staromiejski Dom Kultury | Rynek Starego Miasta 2 | 00-272 Warszawa | ISSN: 1896-6950 | Kontakt z redakcją: wakat@sdk.pl |