27.09.2019: Święto pracy? Spotkanie wokół nowego numeru „Wakatu” (Stół Powszechny/ Teatr Powszechny)

Dwa miesiące temu zaprosiłyśmy Was do współtworzenia 44-45 numeru „Wakatu”, w którym piszecie o Waszym pracowniczym „tu i teraz” i o tym, jak widzicie przyszłość pracy. Pytałyśmy m.in. o to, co jest dla was jej kluczowym problemem, o związane z nią utopie i dystopie, w jakim stopniu praca wiąże się z położeniem klasowym i geopolitycznym pracownic i pracowników, w jaki sposób może dokonać się jej wyzwolenie, jakie literatury, twórczości, nauki, polityki podejmują to wyzwanie.

Pytaliśmy też, jakie znaczenie ma praca w świecie postępującej automatyzacji, w jaki sposób i za pomocą jakich strategii oporu budować międzygrupową i międzyklasową solidarność pracowniczą i czy świat pracy nie powinien dziś do postulatów godnych wynagrodzeń i skrócenia czasu pracy dodać haseł bezwarunkowego dochodu podstawowego oraz wolności od przymusu pracy najemnej. Wreszcie: jak wyglądałoby społeczeństwo zorganizowane na zasadzie dobrowolności pracy.

Teraz chcielibyśmy przedstawić Wam efekty tej wspólnej pracy i porozmawiać o tym, co wyłania się zza tego obrazu.

W spotkaniu udział wezmą redaktorki i redaktorzy numeru: Joanna Bednarek, Michał Czaja, Sylwia Głuszak, Michał Kasprzak, a także autorki/autorzy i gość specjalny: Roman Kurkiewicz.

Przeczytamy również wybrane wiersze i inne teksty budujące pracowniczą wspólnotę oporu i protestu. Autorskie wizualizacje zaprojektuje Ola Wasilewska.

A tuż po spotkaniu zapraszamy w tym samym miejscu na współorganizowany przez nas Slam Komunistyczny.

27.09.2019, godz. 20.00
Stół Powszechny
ul. Jana Zamoyskiego 20
Warszawa

DO ZOBACZENIA!

STÓŁ POWSZECHNY
KWARTALNIK „WAKAT”

 

Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!