O nowym reżimie akumulacji w kapitalizmie kognitywnym, wyzysku pracy osób wytwarzających i redagujących teksty oraz idei copyfarleft

Nagranie wykonane podczas wydarzenia „Wakat Fiction. Żywy numer wykręcony władzy?” w skłocie Syrena 25 czerwca 2016.

CC-ludzik   Materiał dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL).

Mikołaj Ratajczak

(1986) Filozof, wydawca i tłumacz. Doktorant w Szkole Nauk Społecznych PAN, były wydawca filozofii w Wydawnictwie Naukowym PWN i stały współpracownik czasopisma naukowego „Praktyka Teoretyczna”. Przełożył m.in. Rezultaty bezpośredniego procesu produkcji Karola Marksa (PWN 2013), uczestniczył także w zbiorowym tłumaczeniu Rzecz-pospolitej Michaela Hardta i Antonio Negriego („Ha!art" 2012). Współredaktor dwóch książek poświęconych myśli Giorgio Agambena (Wyd. Krytyki Politycznej 2009, Wyd. Poznańskie 2010). Interesuje się współczesnymi teoriami podmiotowości, historią niemieckiej filozofii i kultury, filozofią języka, problematyką biopolityczną, psychoanalizą, teologią i ekonomią polityczną.

Zobacz inne teksty autora:

    Wakat – kolektyw pracownic i pracowników słowa. Robimy pismo społeczno-literackie w tekstach i w życiu – na rzecz rewolucji ekofeministycznej i zmiany stosunków produkcji. Jesteśmy żywym numerem wykręconym obecnej władzy. Pozostajemy z Wami w sieci!